O autorzeAndrzej Michałowski - prywatnie i zawodowo

Kilka zdjęć autorstwa Jacka Żmichowskiego

karewicz m Zdjęcia- Jacek Żmichowski
Trzech fotografików - od prawej Zbigniew Furman, w środku Marek Karewicz - mój pierwszy nauczyciel fotografii, Andrzej Michałowski ( ten w swetrze )
baluza m Zdjęcia- Jacek Żmichowski
Po lewej stronie Janusz "Baluza" Kozłowski - legendarny kontrabasista jazzowy, ( grał jeszcze z Komedą ), ten w swetrze to Andrzej Michałowski
filharmonia m Zdjęcia- Jacek Żmichowski
Z lewej strony Jacek Gintowt zdjęcie wykonane w Filharmonii Narodowej w Warszawie przed koncertem tria Andrzeja Jagodzińskiego
dudkiewicz m Zdjęcia- Jacek Żmichowski
Po prawej stronie Artur Dutkiewicz - pianista jazzowy, zdjęcie wykonane po koncercie "Gramy dla Michała"
 

Krótka historia


am mSwoją przygodę z fotografią zacząłem w Fotoclubie "Remont". Była to w tamtym okresie najlepsza grupa fotograficzna w Polsce skupiona przy klubie studenckim. Prowadził ją Marek Karewicz - fotografik legenda.
Póżniej była pracownia Ireny Jarosińskiej, w której spotykali sie plastycy, fotografowie, muzycy, literaci i dziennikarze.
W 1981 roku zostałem przyjęty do Związku Polskich Artystów Fotografików. W Radzie Artystycznej zasiadali wtedy: Zbigniew Dłubak, Jerzy Lewczyński i Edward Hartwig.

Współpraca:
Współpracowałem z warszawskimi galeriami plastycznymi, w których sprzedawałem swoje prace. Zdjęcia te wykonywane unikatową techniką, znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i zagranicą. 
Miałem wystawy indywidualne oraz brałem udział w wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą. 
Miedzy innymi brałem udział w wystawie organizowanej przez The World Council of Professional Photographers z siedzibą w Nowym Yorku.
Moje zdjęcia były wykorzystywane w reklamie, publikowane w czasopismach i kalendarzach.
Klientami byli m.in Narodowy Bank Polski, PZU Życie, Compensa, Grupa Kapitałowa WARTA, Porty Lotnicze, wiele innych firm i osób prywatnych.

Edukacja:
Prowadziłem zajęcia fotografi portretowej w Zespole Szkół Fototechnicznych na ulicy Spokojnej w Warszawie, grafiki komputerowej w Studio Sztuki w Warszawie, prowadziłem indywidualne warsztaty i warsztaty organizowane przy współpracy z firmą MILSO dla fotografów ślubnych. 
Napisałem krótki Poradnik Fotograficzny: "Akt w fotografii - Sztuka i praktyka". Była to jedna z pierwszych tego typu publikacji w Polsce.

Aktualnie realizuję również filmy, głównie dokumentalne. 

Dawna historia

Skontaktuj się z autorem

Masz pytanie, propozycję współpracy, szukasz informacji ?

Skontaktuj się